Kişisel Farkındalık Yazıları

Sevgili Seyirciler Hikayesi

   Kim bu çocuklar? dedi sunucu. Cevap iş dünyasından geldi.

Cevap: 31 mayıs 2013 -1 ocak 1980=33 yıldan beri doğanlar onlar. Genelde dede anane veya anababaları yanlarında. Biz çok uğraşıyoruz valla onlarla bir süredir. Öğrendiklerimizi size anlatalım. Belki yararı olur.

Devam >>

Çimlerin Dayanılmaz Takdiri

   Bir tatil sitesi. Bir aylık ev kiralanmış. Maksat çocuklar mutlu olsun. Sığ bir denizde yüzebilsinler, akşam gazinoda saat 12.00’ye kadar güvenli bir ortamda gezebilsinler, bisiklete binebilsinler.

Her şey güzel. Yerleşildi. İlk birkaç günün telaşesi, hava çarpmasına ait ufak tatsızlıklar ile uğraşıldı, kira evinde bulunmayan ama olması gereken şeyler için ufak tefek alışverişler yapılıyor, park yerinden gelirken de bir çimenlik üçgen alan var, eldekilerle oradan geçiyor bazen anne. BAZEN...
Devam >>

Formülü var mıdır? Cevap veriyorum: Var

   İnsanların merak ettikleri şeyler listesinde ilk üçte kesin bu soru vardır. Her halde okul hayatında başlayıp iş hayatında devam eden bir sorudur.

Okul hayatında verilen yanıtlar tatmin edici gelse de iş hayatında aynı yanıt, tam tutmaz. Okulda "çok çalışıyor, çok zeki" denip geçilen şey, iş yaşantısında tam yerine oturmaz. Bir şey eksik kalır, içe sinmez.
Devam >>

Kaymak ve Ben

   Duvarlarında dergi, gazete küpürlerinde “kaymak ustası Pando” nun tanıtıldığı çerçevelenmiş yazılar vardır. Zaten bu yazılardan amcanın isminin Pando olduğunu öğrenmiştim. Hiç konuşmayan bir sahibi vardır dükkanın. En azından ben çocukken öyle sanırdım.

Bu sabah öksürük ve boğaz ağrısı şikayeti ile uyandım. Polikliniğe giderken vakit erken olduğu için kahvaltı etmek için arada bir uğradığım kaymakçıya gittim.
Devam >>

Çalışanneyim...Çalışan neyim?

   Çalışan annelerin çalışmayanlara göre avantajı çok. Çünkü, çocukları ile daha yoğun ve gerektiği kadar ilgileniyorlar. Beraber geçirdikleri zaman kıymetli ve devamlı olarak birşeyden feragat ederek o saati beraber geçiriyorlar.

Uzun mesailer yapan birisi olarak iş yaşantısına girdiğimden beri, birşeyler boyama dürtümü hep ötelemiştim. Fırsatları zorlayarak, biraz da kursu veren kişinin toleransı ile bir ahşap boyama kursuna başladım.
Devam >>

1 2 » »»

    Süleyman Seba Cd. Çeşme Meydanı Sk. No: 5-1 Maçka - Beşiktaş      Tel: (0212) 259 37 11      E-posta: ozlembalkan@bkare.com.tr